Za dobijanje kredita traže i lekarsko uverenje
To se traži uz fotokopiju lične karte, potvrde o zaposlenju, dokaza o visini primanja i lista zarade u poslednja tri meseca kako bi se utvrdilo da li ima dodatna zaduženja, piše "Blic".
U zavisnosti od iznosa koji traži, kao i od osiguravajuće kuće, klijent obavlja mali ili veliki pregled. Manji obuhvata krvnu sliku, EKG i nalaz lekara opšte prakse, dok za iznose iznad 40.000 evra banke traže pun sistematski pregled koji obuhvata i ultrazvuk srca i drugih unutrašnjih organa, test opterećenja srca, i pregled psihijatra. Od manjih zahteva banke traže broj fiksnoig, mobilnog i telefona na poslu, interesuje ih bračno stanje klijenta, da li poseduje stan, kuću ili vikendicu, da li je podstanar, živi s roditeljima, i drugo.
Klijentima su u pojedinim bankama tražili i tri poslednja računa za fiksni telefon, overenu zdravtsvenu knjižicu kao i kopiju sudske presude o razvodu – kako bi se znalo koliki deo plate ide na alimentaciju. Plaćeni telefonski računi su dokaz da potencijalni klijent redovno izmiruje svoje obaveze i da stvarno živi na adresi na kojoj je prijavljen, a da je overena zdravstvena knjižica dokaz da poslodavac uplaćuje poreze i doprinose na vreme.
Komentari 6
NP
Tako da, kome smeta ovo (meni smeta, ali nisam trazio kredit) a uzima kredit i moze da posalje dokaz (npr formular banke) povereniku, trebalo bi da trazi da se ovo ispita.
Licno smatram da je sramota to sto bez pardona traze veoma osetljive podatke.
Steva
Ali, nas narod ce pristati i na nemoguce uslove, pa ako treba i na sve ovo, ako mu zapne za oko novi auto ili letovanje...
Hajde, bas ako je neko lecenje u pitanju, to jos mogu i da razumem, ali kada se uzima kredit za ove dve gore pomenute stavke, e onda i treba da ih naguze banke!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar