U skupštini prošle godine nije progovorilo 35 poslanika

Poslanici Skupštine Srbije, tokom skupštinskog zasedanja u 2015. godini, obratili su se plenumu ukupno 8.060 puta, a najaktivniji među njima, sa skoro 700 obraćanja, bio je poslanik opozicione Nove stranke Vladimir Pavićević, saopštio je Otvoreni parlament.

"Polovinu, od ukupnog broja obraćanja, čine obraćanja 14 narodnih poslanika, dok se 35 poslanika nijednom nije javilo za reč", navodi se u saopštenju. "Najaktivniji poslanik od aktuelnih 250, po ukupnom broju obraćanja bio je samostalni poslanik Vladimir Pavićević, koji se obratio 673 puta u plenumu. Zatim slede, poslanik Srpske napredne stranke Zoran Babić, koji se obratio 577 puta i samostalni poslanik Janko Veselinović sa 402 obraćanja", naveo je Otvoreni parlament.

U saopštenju se navodi da su se od poslanica u plenumu najčešće mogle čuti poslanice Demokratske stranke Gordana Čomić koja se obratila 354 puta i Aleksandra Jerkov 199 puta, kao i poslanica Socijaldemokratske stranke Branka Karavidić, koja je govorila 50 puta manje od Jerkov.

Otvoreni parlament dodao je da su poslanici tokom Desetog skupštinskog saziva, radili ukupno 114 dana u plenumu što je bio prosek i prethodnih godina.U tom periodu usvojeno je 196 zakona, a od toga 79 zakona doneto je po hitnom postupku. Poslanici su podneli značajno više amandmana nego prethodnih godina - ukupno 4.895 amandmana, a usvojen je svaki sedmi, pokazala je godišnja analiza aktivnosti narodnih poslanika koju je uradilo Otvoreni parlament.

Autor: Beta

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Glup Soon

    18.01.2016 21:36
    Moš misliti! Kao da su ovi rekli nešto pametno! To se priča po diktatu vodje s(t)ranke!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija