Levica Srbije za predizbornu koaliciju sa Radulovićem

Predsednik Levica Srbije Borislav Stefanović najavio je da će ta organizacija razgovarati o predizbornoj koaliciji sa pokretom "Dosta je bilo" koji predvodi Saša Radulović i sa pojedinim manjinskim strankama.

"Razgovaraćemo sa svim opozicionim strankama, ali već smo poslali poruku pokretu 'Dosta je bilo' i nekim strankama manjina za razgovore o budućoj saradnji. Situacija u Srbiji je alarmantna, jer svi koji mogu, gledaju da pobegnu ili da odu u Beograd", kazao je Stefanović prilikom formiranja inicijativnog odbora Levice Srbije u Šapcu.

On je kazao da je za saradnju sa bilo kojom partijom "uslov svih uslova" da ne sarađuju sa Srpskom naprednom strankom.

"Ni na kojem nivou nećemo imati saradnju sa SNS i to možemo da potpišemo, ali to nije smisao politike. Mi nudimo kompletna rešenja i zalažemo se da strana ulaganja prate minimalne plate u Srbiji, da se stranačka zapošljavanja vode kao krivično delo, da se uvede progresivno oporezivanje ili zakon o poreklu imovine i da se on sprovede na pravi način", rekao je Stefanović.

Inicijativni odbor Levice Srbije u Šapcu vodiće Radivoje Petrović, lekar iz Šapca. Odbor u Šapcu je 72. koji je Levica Srbije formirala u Srbiji.

Autor: Tanjug

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Lud i zbunjen

    25.01.2016 21:59
    Udavača Radulović najavio je ortakluk s Dverima i momčadi Sande Rašković Ivić, a sad ovaj "levičar" rad je da se sliže s njim... Koji je to mulj - to je čudo jedno... Dali bi du*e u arendu samo za komadić mandata...
  • Novosadjanin

    25.01.2016 20:53
    Jel to zbog 5% ? Ocigledno je trebao novi zakon o uslovima za osnivanje stranaka kao i o izbornim koalicijama. Da svaka nova stranka mora imati po 2%. Tako da Borko i Radule treba da osvoje 7% a ne 23 stranke koje pokusava da okupi Pajtic treba da osvoje 5%. Zzalosno da se sutra svi otimaju oko fotelja, para, ministarstava... JADAN NAROD

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Vučević: I ja sam ćaci

Premijer u ostavcu Miloš Vučević podelio je na društvenim mrežama fotografiju sa porukom "i ja sam ćaci".

DDOR: Oslonac vozačima u svim situacijama

Osiguravajuća kuća DDOR, kao dugodišnji generalni sponzor međunarodnog sajma automobila u Beogradu, i ove godine pripremila je popuste na osiguranje vozila i poručuju da su oslonac vozačima.