Gradonačelnik Niša tvrdi da su dva ugovora o saradnji potpisana pred koncert, prenosi portal Južne vesti. "Plaćamo po jedan dinar, jer u ugovoru mora da stoji neki iznos. Ne može da piše da je besplatno. Na jedan dinar ne plaćamo PDV, tako da nas to oslobađa dodatnih obaveza", rekao je Perišić.
Koncertom popularne turbo-folk zvezde, kako se navodi u ugovorima, podiže se kulturni standard Niša. "U cilju ostvarivanja dugoročne saradnje ili partnerstva u eventualnim budućim kulturnim projektima, u cilju podizanja kulturnih i umetničkih standarda Grada Niša, kao i opšteg kriterijuma vrednovanja regiona, ugovorena strane su se sporazumele da izvođač realizuje svoje usluge u vrednosti od jednog dinara", stavka je iz ugovora.
Međutim, Grad Niš se, prema ugovoru, obavezao da izvođaču i članovima produkcije "Berar" obezbedi hotelski smeštaj. Gradonačelnik Perišić se, između ostalog, žalio i na to što građani i novinari "dižu prašinu" oko Cecinog koncerta.
"Goran Bregović je sada pevao u Novom Sadu, a niko nije komentarisao. Prošle godine Ceca je pevala u Novom Sadu, vrlo malo komentara i reakcija je bilo. Ovde kod nas kad se dešava… Meni je to neshvatljivo. Kad nemamo doček, što nemamo. Kad imamo, onda što ga imamo", rekao je danas Perišić.
Podsetimo, gradske vlasti u Nišu danima su davale nejasne informacije o tome ko plaća Cecin koncert na centralnom trgu. Gradonačelnik Perišić je pre nekoliko dana samo kratko rekao da to organizuje i plaća Republika i da iz gradskog budžeta neće biti potrošen ni dinar. Potom je na samom nastupu Ceca izjavila da poklanja ovaj koncert i da neće biti nikakve novčane nadoknade.
Autor: Južne vesti
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 7
n
Kas
Vlado
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar