Američki dron ubio troje pripadnika Al Kaide

U napadu američkog drona na severu Jemena ubijeno je troje militanta za koje se sumnja da su povezani sa Al Kaidom, saopštili su danas američki vojni zvaničnici.
Oni navode da je u prvom napadu ove godine pogođeno vozilo u kom su se militanti prevozili u provinciju Šaba.
 
Ogranak Al Kaide u Jemenu smatra se jednim od najopasnijih na Arapskom poluostrvu. Teroristi  su proširili teritoriju delovanja nakon sukoba međunarodno priznate vlade u Jemenu i sunitskih pobunjenika.
 
Tajni program upotrebe dronova, o kome američki zvaničnici odbijaju da javno govore je glavno američko oružje protiv talibana i pripadnika Al Kaide.
 
Autor: agencije
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet