RIK: Predaja izbornih lista do 8. aprila

Republička izborna komisija (RIK) donela je danas uputstva za sprovođenje vanrednih parlamentarnih izbora, a za rok da političke stranke predaju izborne liste određen je 8. april.
"Mi ćemo sad na sajtu RIK objaviti sve obrasce utvrđene na sednici i od tog momenta stranke mogu da krenu da prikupljaju potpise i da spremaju svoje liste. Poslednji dan za predaju lista je 8. april do ponoći", rekao je predsednik RIK Dejan Đurđević.
 
On je kazao i da je na sednici Komisije utvrđen obrazac za izjavu birača koji podržava izbornu listu. "Obrazac će se tek sada napraviti na osnovu predloga za izmene koje je svaka od političkih stranaka iznela", rekao je Đurđević.
 
On je naveo i da je RIK uputio Vladi Srbije zahtev da se odobri novac iz budžetske rezerve za održavanje izbora i da je procena RIK da bi izbori trebalo da budu za 100 miliona dinara jeftiniji. "Pri tome će vanredni parlamentarni izbori stvoriti uštede opštinskim i gradskim izbornim komisijama", naveo je predsednik RIK.
 
On je kazao i da je upućen zahtev vladinoj Kancelariji za Kosovo i Metohiju da sa OEBS-om dogovori na koji način će biti organizovani izbori na toj teritoriji. Na sednici je dogovoreno i da glasački list bude led sive boje, a kontrolni list za proveru ispravnosti glasačke kutije roze boje. Sav izborni materijal štampaće Službeni glasnik. 
 
Autor: agencije
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Rektor Đokić: Univerzitet nije ispostava vlasti

Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić poručio je da je "bilo i biće izazova koji se pred univerzitet postavljaju, kao što je bilo i biće pokušaja vlasti da univerzitet svedu na svoju ispostavu".