Pored članova Tima za socijalno uključivanje i smanjenje siromaštva Opštine Irig, koordinatora projekta "Naša deca", pa i članova Centra za rad sa decom, mladima i porodicom "Vrdničak", prisutnima će se obratiti i članovi iz novosadske Školske uprave, Grupa za socijalnu inkluziju i iz Centra za obrazovne politike.
Razgovaraće se, između ostalog, o podršci deci socijalno osetljivih grupa kroz sistem, o podršci Srbiji kroz EU sredstva, o unapređenju profesionalne podrške u zajednici, koja je važan korak u inkluziji dece, a na kraju će se diskutovati i izdefinisati preporuka o načetim temama, sa fokusom na lokalni nivo. Razmena iskustava je od izuzetnog značaja kako bi se definisao sistem koji je do sada funkcionisao, kako bi se utvrdili propusti ukoliko ih ima i pronašao način za poboljšanje dosadašnjeg sistema delovanja za decu socijalno osetljivih grupa na lokalu.
Biće prisutni predstavnici Opština Irig, Sremska Mitrovica, Stara Pazova, Inđija, Ruma, Šid i Pećinci, a očekuje se preko 40 učesnika. Skup se organizuje u okviru projekta "Naša deca", koji sprovodi "Vrdničak" u partnerstvu sa iriškom opštinom.
Autor: Sremskevesti.rs
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar