"Energija Novi Sad" sa četiri direktora i nijednim radnikom, samo pravi gubitke
U bilansu uspeha ovog preduzeća se vidi da su prošle godine imali prihod samo od donacija od milion dinara, a rashod 3,2 miliona dinara, od čega je čak tri miliona otišlo na plate jedina četiri zaposlena, direktore Miladina Zurovca, Aleksandra Jakovljevića, Željka Lazovića i Saše Igića. Oni mesečno dobijaju naknadu u visini prosečne plate u Srbiji.
S druge strane, projekat kojim treba da rukovode je obustavljen.
Ovo preduzeće su 2009. godine osnovali Grad Novi Sad i EPS kako bi našli investitora i vodili projekat modernizacije i dogradnje Termolektrane-toplane Novi Sad. Za sve ove godine postojanja, Energija nije napravila ni dinar prometa, a u prve četiri godine postojanja imaju gubitak od 5,2 miliona.
Poslednje obećanje dato pre više od dve godine prilikom potpisivanja protokola o ulaganju sa konzorcijumom iz Grčke, Slovačke i Rusije, bilo je kako će prva faza rekonstrukcije starog i izgradnje novog bloka za kombinovanu proizvodnju električne i toplotne energije biti gotova za 20 meseci.
Međutim, predsednik odbora direktora ENS-a Miladin Zurovac, napomenuo je da je to tajni projekat o kome nema mnogo informacija, a potom je rekao da posao trenutno stoji, te da će za nekoliko meseci znati kada će se pokrenuti.
- Zlonamerni su komentari da ne radimo ništa. Posle razgovora sa konzorcijumom imali smo još i pregovore sa Kinezima. Problem je što je to gasni pogon, a mi smo ostali bez "Južnog toka". Međutim, pratimo sve šta se dešava. Projekat je izuzetno vredan da bismo ga prekinuli, on će građanima smanjiti cenu grejanja - izjavio je Zurovac.
Procenjana vrednost prve faze projekta bila je 220 do 240 miliona evra.
Autor: Blic
Komentari 13
Bojan
Veza koalicija postenje moral reforme srpske napredne stranke jad i beda sve banditi iz vukojebine
Mintaka
biljana
ko je ovde lud!?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar