Od septembra ponovo BK TV Bogoljuba Karića

Bogoljub Karić potvrdio je da je kupio "Novu TV" od koje planira da napravi novu "BK TV" koja će biti ista kao stara i koja će imati svoje autorske, političke i ekonomske emisije, ali i zabavni program.

On je u intervjuu za "Blic" istakao da je "Novu" kupio jer ova televizija poseduje najsavremeniju opremu, te da će nova "BK TV" početi sa radom septembra ove godine.

"BK TV" je dobila rešenje suda da je poništeno sve ono što se desilo pre 10 godina vezano za oduzimanje televizije. Koštuničina vlada poslala je tada kordon polciije sa fantomkama, koji su demolirali našu televiziju. Ja samo želim da se nakon toliko godina obustave postupci koji su montirani protiv mene i da se oslobodi menadžment BK grupe", rekao je Karić za beogradski list.

On napominje da je njegov progon započela vlada Vojislava Koštunice, te da on nikada nije pozvan na razgovor od strane tužilaštva.

"Cilj Koštuničine i Dinkićeve kampanje bio je da javnosti predstave kao da sam uništio "Mobtel" koji posle mene ne vredi više od 200 milion evra, a sa druge strane su se dogovorili sa austrijskim biznismenom Martinom Šlafom da on otkupi "Mobtel" posle čega bi ga preprodali "Vodafonu" ili drugim operaterima za 1,2 milijarde evra", rekao je on.

Karić tvrdi da su mu pretili i da su čak dva puta pokušali da ga likvidiraju, nakon čega mu je savetovano da što pre napusti zemlju. U optužnici protiv njega stajalo je da je is Srbije izneo oko 60 miliona evra, što on naziva "napakovanom laži".

"Jedino što je BK kompanija iznela iz zemlje je oko 10 miliona evra od dobiti za osnivača "Mobtela" - rusku kompaniju BK trejd. Svi drugi profiti koje je "Mobtel" ostvarivao su bili ulagani u razvoj kompanije. Naš novac je iz Rusije ulazio u Srbiju i mi smo investirali. Srbija je mala zemlja da bismo napravili neki regularni profit ovde", kaže Karić. "Mi sada ne investiramo, zato što se još borimo da sačuvamo imovinu od stečajnih upravnika koje je Dinkić postavio i koji nemilosrdno pljačkaju i otimaju našu imovinu".

Karićevi poslovi po Evropi i Aziji cvetaju

Kompanija porodice Karić trenutno gradi 4,7 miliona kvadrata samo u Minsku, a dva miliona u Rusiji, Turkmenistanu i Kazahstanu. Trenutno imaju ugovoreno poslova u vrednosti od 13 milijardi dolara, a cilj im je da do 2020. godine zaokruže 20 milijardi ugovorenih poslova.

U Srbiji su u saradnji sa jednom nemačkom firmom spremili projekat za izgradnju tri fabrike u Srbiji: u Vojvodini, Nišu i u Beogradu.

"Ako sve prođe kako treba počeli bi da gradimo oko 20.000 kvadrata, a do 2020. bi bilo zaposleno oko 12.000 ljudi koji bi gradili 360.000 kvadrata godišnje. Takođe, sa Muhamedom al Abarom, vlasnikom "Emara-a", koji gradi Beograd na vodi, planiramo izgradnju Tesla grada, na prostoru do 2.000.000 kvadratnih metara", otkriva Karić.

Autor: Blic

Foto: Fejsbuk

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Amadeus

    22.03.2016 21:32
    Bogoljube, boga ti poljubim...
  • radnik

    22.03.2016 10:13
    @Secerlema , a sta ces reci za mene kome nije bilo ni tada dobro a ni sada i ne verujem da ce mi ikad biti dobro .
  • ST

    22.03.2016 09:21
    Bagra se polako vraca...Ovaj narod,izgleda,nije bolje ni zasluzio...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija