Naime, dečak je napravio grešku u pismenom zadatku u školi u Lankaširu. Napisao je da živi u "kući terorista" (terrorist house), umesto u "kući u nizu", gde su identične zgrade povezane jedna sa drugom, (terraced house).
Dečak živi u kući u nizu, ali je to pogrešno napisao.
Njegova učiteljica nije shvatila da je greška u pisanju, pa je dečaka prijavila policiji, koja je došla u školu odmah tog dana. Kako su saopštili zvaničnici, ona je postupila po protokolu, a dečak je ispitan i u svojoj kući, dok je njegovom ocu pregledan i kompjuter.
Kasnije je utvrđeno da ne postoji nikakva pretnja od terorizma i da je došlo do greške. Porodica dečaka je rekla kako su šokirani i zatečeni i tražila je izvinjenje od policije i škole. - Možete da zamislite da se to desilo odraslom čoveku, ali dečaku koji je tek u osnovnoj školi zaista je nesvakidašnje - rekao je dečakov rođak koji je želeo da ostane anoniman.
Od jula prošle godine nastavnici su dužni da prijave policiji bilo kakvo ekstremno i nesvakidašnje ponašanje, što je prevencija Vlade u anti-terorističkoj strategiji. Odeljenje za obrazovanje je uputilo savete školama kako da ispune nove zahteve poznatije kao "Dužnost prevencije". Pisalo je da škole i vrtići moraju da izgrade otpor kod učenika prema radikalizaciji, promovišući osnovne britanske vrednosti, međutim "Dužnost prevencije" nema nameru da spreči učenike da debatuju o nekim kontroverznim temama. Škole treba da izgrade siguran prostor u kome će deca i mladi moći da razumeju rizike terorizma i razviju znanje i veštine sa kojima bi mogli da osporavaju ekstremne argumente.
Autor: agencije
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Legolas
boromir
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar