Podignuta optužnica protiv švercera oružja uhapšenih kod Merkatora

Novosadsko Osnovno tužilaštvo posle sprovedene istrage podiglo je optužnicu protiv Mladena Tešića (30) iz Krupnja i njegovog sugrađanina Pante Gavrilovića (21) kod kojih je polovinom decembra 2015. u automobilu kpronađen arsenal oružja.

Obojici je produžen pritvor. Oni su se branili ćutanjem i još nisu izneli svoju odbranu.

Podsetimo, Tešić i Gavrilović su uhapšeni 15. decembra na Bulevaru oslobođenja preko puta Merkatora u akciji novosadske kriminalističke policije i žandarmerije. Tada je saopšteno da je tim hapšenjem presečen veliki lanac šverca oružja ka Francuskoj.


 

U automobilu subotičkih registracija pronađeno oko tri kilograma plastičnog eksploziva velike razorne moći, dva detonatora, devet ručnih bombi, tri automatske puške, dva puškomitraljeza i 160 puščanih metaka, kalibra 7,62.  Eksploziv i deo oružja pronađen je u prtljažniku, a ostalo naoružanje bilo je sakriveno u tapaciranim delovima "mazde".

Autor: 021, Novosti
 

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • hm...

    21.01.2016 10:40
    ...............
    nisu dali levi žmigavac kad su skretali.....

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika