Ali: čišćenje posle jakih vetrova koji su pogodili Veliku Britaniju

U toku je velika akcija čišćenja posle oluje Ali koja je pogodila delove Velike Britanije, tokom koje je snaga vetra ponekad dostizala i do 160 kilometara na sat.
Dvoje ljudi je poginulo, hiljade domova je ostalo bez struje, vetar je prevrtao čak i kamione.
U Škotskoj se čiste železničke pruge, a u Severnoj Irskoj nadležni pokušavaju da uspostave protok struje.
U sredu je jedna žena poginula kada je prikolicu vetar oduvao sa litice u Irskoj.
Žena koja je poginula u okrugu Galvej je pedesetogodišnja turistkinja koja je boravila u kampu Kaladagdaf.
Dvadesetogodišnji muškarac je poginuo, a jedan četrdesetogodišnjak je povređen, kada je drvo palo na kapiju u parku Sliv Gulion u oblasti Armag.
Muškarci su radili za preduzeće "Vode Severne Irske".

Takozvani žuti alarm koji upozorava na jake vetrove delove Engleske i Velsa na snazi je od četvrtka popodne.
Policija je upozorila da će na nekim mestima vetar duvati brzinom od oko 100 kilometara na sat u delovima Velsa i jugozapadne Engleske u četvrtak uveče.
Žuti alarm koji upozorava na kišu je na snazi od deset sati uveče u severnoj Enggleskoj i Velsu.
Ali je prva oluje ove sezone koja je dobila ime.
Predstavnici železnica su upozorili i da su moguće nepravilnosti u redu vožnje zbog posledica oluje Ali.
Jedna osoba je povređena u naletima vetra ispred muzeja Viktorija i Albert u Dandiju, koji je posle zatvoren.
Oko 500 putnika i članova posade nasukali su se u Grinkoku zbog nevremena koje je poremetilo njihove jutarnje rute. Tegljači su morali da pomažu brodovima.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar