Godišnji porez na dohodak treba da plate gradjani koji su u 2015. godini zaradili više od trostrukog iznosa prosečne godišnje zarade u Srbiji, što je 2.201.220 dinara i taj iznos je neoporeziv.
Porez na dohodak se plaća po stopi od 10 odsto na iznos od 2.201.221 do 6.603.660, a po stopi od 15 odsto na iznos zarade preko 6.603.661 dinar.
Poreski obveznik ima pravo na odbitke za sebe i za svakog izdržavnog člana porodice, a ukupno umanjenje poreza ne može da bude veće od 50 odsto dohotka za oporezivanje.
Poreska prijava se može podneti u elektronskom i u papirnom obliku, na adresu poreske filijale u mestu prebivališta.
Autor: Beta
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Ciljevi?
Na unošenje deviza u zemlju? Na zaradu, koju ova država ni na koji način nije pomogla, osim što nadgleda?
Ili da oslobodite ovakvu zaradu poreza, kako bi pomogli svom narodu da preživi?
Ako vam je to cilj?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar