- Ishod britanskog referenduma doveo je do toga da je švajcarski franak naglo ojačao u odnosu na evro, što predstavlja novi udar na građane Srbije koji imaju zaduženja u švajcarcima, a takvih u Srbiji ima oko 20.000. Njima je, ako su, primera radi, imali mesečnu ratu od 300 franaka, praktično preko noći rata skočila za oko 10 evra - ukazuje za Kurir Dejan Gavrilović iz udruženja bankarskih klijenata Efektiva, koji objašnjava i da će oscilacije kursa evra u narednom periodu uticati i na oko 80.000 građana sa stambenim kreditima u evrima.
- S obzirom na to da ovi građani imaju porodice, to znači da će referendum u Britaniji uticati na najmanje 400.000 ljudi - dodaje Gavrilović, koji podseća da je desetine hiljada građana zaduženo i u keš kreditima.
Broker Nenad Gujaničić smatra da se, ukoliko se kriza u EU nastavi, može očekivati nagli zaokret u visini kamata.
- Ukoliko bude velikih potresa u evrozoni, odnosno ako evro bude naglo oslabio, može se očekivati nagli zaokret u visini kamata. U suprotnom, euribor će postepeno nastaviti da raste tek kada se oporavi privreda evrozone i ECB počne da primenjuje restriktivniju politiku - kaže Gujaničić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 10
G
anđa
Boki
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar