Vlada je smanjila i kriterijume za gradnju na gradskim područjima, što bi pojeftinilo gradnju i omogućilo gradnju stanova u onim delovima u kojima to dosad nije bilo moguće. "Stvaranjem tzv. urbanih područja cilj nam je da približimo pojmove rada i stanovanja i stvorimo uslove za stanogradnju", objasnila je ministarka gradnje Barbara Hendriks nakon predstavljanja inicijative u Berlinu.
U tzv. urbanim područjima biće sniženi neki uslovi, poput najveće dozvoljene buke, koji su dosad sprečavali stanogradnju u nekim područjima. Dalji element podsticanja stanogradnje je i subvencija u visini do 20.000 evra za porodice koje nameravaju da grade ili da kupe nekretninu. Subvencija je predviđena za porodice s godišnjim primanjima do 70.000 evra.
Kako je ministarka Hendriks objasnila, ministarstvo gradnje već intenzivno razgovara s ministarstvom finansija kako bi se osigurala sredstva za ove subvencije.
Dolaskom velikog broja izbeglica, ali i useljenika iz svih delova Evropske unije, u Nemačkoj se poslednjih godina povećao problem nedostatka stanova, posebno stanova za građane sa slabijim primanjima. Prema podacima EU ureda za statistiku (Eurostat), procenat građana koji žive u sopstvenoj nekretnini, koji u Nemačkoj iznosi 52 odsto (dok je u Hrvatska 89,7 posto), među najnižim je u Evropi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
VM
Naravno, jos uvek je to mnogo veca zarada nego u srbiji ali ne zaboravite cinjenicu da za ovih 20.000 eur subvencije u npr Minhenu mozete danas kupit 3-5 kvadrata stana.
Nervirach
The Lalosh
Mi imamo sve ostalo. Stručnjaci smo za sve i ništa. Sve znamo i umemo, samo ne umemo da rešimo zagonetku šta oni imaju što mi nemamo.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar