Evro sutra 118,72 dinara

Dinar će u petak zadržati približno istu vrednost prema evru kao danas i zvanični srednji kurs biće 118,72 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Evro sutra 118,72 dinara
Foto: 021.rs
Dinar će u petak zadržati približno istu vrednost prema evru kao danas i zvanični srednji kurs biće 118,7241 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS). 
 
Evro danas košta 118,75 dinara. Dinar će u odnosu na evro sutra biti za 4,4 odsto jači nego pre godinu dana, slabiji za 0,2 odsto nego pre mesec dana, a za 0,2 odsto slabiji nego na početku ove godine. 
 
Ove godine dinar je bio najslabiji 5. januara, kada je jedan evro koštao 119 dinara, a najjači 3. januara, kada je koštao 118,34 dinar. 
 
Da bi ublažila dnevne promene kursa, NBS je od početka ove godine na medjubankarskom deviznom tržištu intervenisala prodajom 180 miliona evra.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Devizne rezerve NBS manje nego u januaru

Bruto devizne rezerve Narodne banke Srbije (NBS) su na kraju februara bile su na nivou od 28,79 milijardi evra, što je 225,3 miliona evra manje nego na kraju januara, objavila je NBS.

"Ograničavanje cene brašna 'guši' mlinare"

Državno ograničenje cene brašna, koje traje već godinu i po dana i koje je nedavno produženo za još šest meseci, nanelo je trošak mlinarima u Srbiji u ovom periodu od oko 150 miliona dinara.

Nezaposlenost u SAD raste

U Americi je u februaru otvoreno novih 150.000 radnih mesta ali je nezaposlenost i pored toga porasla na 4,1 odsto.