"Periferiji" nagrada Zlatni štift na Animanimi 2016.
Specijalna priznanja žirija dobili su filmovi "Iznerviralo bi me da umrem tako mlad", portugalskog autora Filipa Abrančesa, "Putujuća zemlja" čiji su autori Vesela Dančeva i Ivan Bogdanov iz Bugarske i "Rizom" francuskog autora Borisa Labea, saopštio je danas organizator Festivala, Dom kulture u Čačku.
O nagradama i priznanjima glavnog takmičarskog programa odlučivao je međunarodni žiri koga su činili animatori Kodži Jamamura iz Japana, Izabela Plućinska iz Poljske i Fernando Galrito iz Portugala.
Žiri konkurencije filmova za decu, u kome su bili Ana Ida Oroš iz Mađarske, Vuk Palibrk iz Srbije i Tes Martin iz Amerike, proglasio je za najbolje animirano ostvarenje za decu i novoustanovljenu nagradu "Periskop" uručio filmu "Oktopod" nemačke autorke Julie Oker.
Specijalnu nagradu žirija dobio je film za decu "Novembar", francuske autorke Maržolen Pereten, specijalno priznanje žirija dobio je film "Grad zvani panika: buka sivila", čiji su autori Vensan Patar i Stefan Obije iz Francuske.
Nagradu publike je dobio film francuske produkcije "Dekor", autora Alberta Vaskeza, dok je specijalno priznanje festivala Animanima 2016 za doprinos umetnosti animacije dodeljeno animatoru iz Japana Kodžiju Jamamuri, koji je bio i predsednik glavnog takmičarskog programa.
Na međunarodnom festivalu animiranog filma Animanima 2016, koji je organizovan deseti put u Domu kulture u Čačku od 7. do 11. septembra, u glavnom takmičarskom programu prikazano je 46 filmova iz 23 države, a u konkurenciji filmova za decu 24 ostvarenja iz 13 zemalja.
Organizator Animanime je Dom kulture u Čačku, a pokrovitelji Grad Čačk i Ministarstvo kulture Vlade Srbije.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar