Preuzimanje muzike odlazi u prošlost?
Didžital mjuzik njuz navodi da tehnološki gigant "Epl" planira "agresivni, dvogodišnji plan" da potpuno ugasi Ajtjuns, onlajn radnju za preuzimanje muzike u SAD i drugim državama, kako bi ustupio mesto revoluciji striming servisa.
Iako je pojava preuzimanja muzike sredinom 2000-ih viđena kao "ubica ce-deova", ipak to nije bio slučaj. Dok je preuzimanje postalo dominantan deo muzičke industrije, ce-de zapravo nikada nije nestao, a i dalje veoma isplativ medij za distribuciju muzike. Isto bi se moglo reći i za audio-kasete, koje su više puta proglašene "potpuno mrtvim" od sredine do kasnih 80-ih, međutim, sada doživljavaju preporod i ponovnu popularnost.
Preuzimanje muzike dostiglo je vrhunac 2012. godine a od tada popularnost opada, ali, čak i najveći pesimisti industrije ne vide pravi kraj preuzimanja do duboko u 2020. godine.
Čini se da je prerano da "Epl" razmišljanja o povlačenju Ajtjunsa u narednih nekoliko godina, ali, takav ishod mogao bi da bude blagodet za "Amazon" i druge konkurente "Epla" koji zaostaju za tim gigantom već godinama.
Komentari 3
Mason
Kada bih slušao muziku koju mi neko strimuje stalno bih isto slušao. I ti njihovi algoritmi za pronalaženje slične muzike su mi totalno bezveze. Recimo da nekada slušam i džez, a nekad mi dodje da slušam tehno, a nekad stari rok... Nema tog algoritma koji moža da prepozna šta mi treba, i nikada neće moći da me proveze kroz takve emotivne pejzaže kao dobar radio DJ.
Igor
Choban
Ostali formati me ne interesuju.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar