Ovo je izjavio izvršni direktor Kazuo Hirai prilikom predstavljanja uređaja virtuelne realnosti koji bi trebalo da bude u prodaji od oktobra.
"Tražićemo predloge novih poslovnih modela koji integrišu hardver i usluge koje pružaju snažna emotivna iskustva. Želimo da napravimo robota koji je sposoban da formira emotivnu vezu sa klijentima i inspiriše ljubav i privrženost", istakao je Hirao.
Soni je 2006. godine, nakon što je povećana konkurencija na azijskom tržištu, odustao od ideje proizvodnje robota. Nakon deset godina se vraćaju u ovaj sektor novih tehnologija, pošto je počela ekspanzija razvoja prijateljskih robota koji su usavršeni za ljudsku interakciju. Jedan od najboljih primera je robot Pepper koji se koristi u bolnicama u Belgiji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar