VIDEO: Igrica zbog koje ljudi hodaju kao zombiji
Igra je za samo nekoliko dana od pojavljivanja osvojila svet.
Tinejdžeri i oni malo stariji iz celog sveta postali su pokemon treneri i to zahvaljujući igrici Pokemon Go koja je uskrsla skoro zaboravljene pokemone - mala stvorenja sa različitim moćima koja su pre oko 15 godina bila likovi jednog od najpopularnijih crtanih serijala. Kompanija Niantic napravila je Pokemon GO, AR igru (augmented-reality) za Android i iOS uređaje, koja omogućava da se pokemoni hvataju u "stvarnom" svetu.
Pošto na telefon instalirate aplikaciju, smartfon putem GPS uređaja projektuje vašu stvarnu okolinu u kojoj se kriju virtualni pokemoni. Svaki vaš korak je vidljiv i prati se na ekranu, a igra počinje kada krenete da hvatati pokemone. Oni će se pojaviti u vašoj blizini (naravno samo na smartfonu), ali ćete vi fizički morati da dođete do mesta u okruženju na kojem vam se pokemon ukazao. To znači da ako vam u jednom trenutku telefon javi da se u vašem naselju pored klupe pojavio pikaču, vi morate da odete tamo da biste ga uhvatili.
Kada stignete na mesto gde se pokemon nalazi, morate usmeriti telefon prema njemu. Zatim će se upaliti kamera koja će vam pokazivati realnu okolinu, ali će na ekranu biti i pokemon kog morate da uhvatite preciznim bacanjem poke-lopte. Naravno, cilj je, da skupite sve. Kada sakupite dovoljno pokemona možete da se borite u dvoranama do kojih takođe morate fizički da dođete. To su najčešće istaknute građevine ili mesta na kojima se okuplja veći broj ljudi, poput trgova. Tu ćete kroz borbu morati da pobedite pokemone nekog drugog igrača koji je ranije zauzeo "dvoranu".
Za manje od 24 sata od pojavljivanja na tržištu ova igrica je postala najpopularnija aplikacija na svetu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar