VIDEO: Aplikacija za obilazak muzeja u 70 zemalja

Iz Gugla stiže nova aplikacija "Arts&Culture" koja omogućava da se pretražuju eksponati iz više od 1.000 muzeja u 70 zemalja.
Aplikacija počinje pričama o pojedinim umetničkim delima, sa poljem za pretragu na vrhu. Ako se zađe malo dublje pronaći će se iznenađujuća količina interesantnih opcija: virtuelni obilazak muzeja i lokaliteta od 360 stepeni, pretraga umetničkih dela po koloritu, tehnici ili periodu/pokretu, a može se pratiti i kako se opus nekog umetnika menjao kroz vreme.
 
Da bi se u svemu ovome uživalo i nije potrebna aplikacija, sve se može naći i na stranici Arts&Page, međutim, eksperimentalna opcija "Art Recognizer", koja omogućava da se telefon uperi na neki eksponat u muzeju, a Gugl daje informaciju o njemu, može da bude vrlo korisna.
 
Iz Gugla kažu da planiraju da "Art Recognizer" uvedu za muzeje širom sveta, ali nisu precizirali kada.
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Valcer "Na lepom plavom Dunavu" ide u svemir

Povodom 200. rođendana Johana Štrausa mlađeg, Bečka turistička organizacija i Evropska svemirska agencija (ESA), kao deo rođendanske proslave, šalju čuveni valcer "Na lepom plavom Dunavu" u svemir.