Ovo je najveći asteroid koji će proći kraj Zemlje otkad je otkriven prvi asteroid koji je prošao blizu naše planete pre više od jednog veka.
Straha od sudara nema, jer će asteroid u najbližoj tački biti udaljen 18 puta više nego što je udaljenost Zemlje i Meseca. Naučnici su sigurni u ovu činjenicu jer su orbitu ovog asteroida proučavali godinama i njena putanja je poznata.
Ovo je izuzetna prilika za astronome da posmatraju nebesko telo o kojem još uvek ne znaju mnogo. Nadaju se da će snimiti prve fotografije visoke rezolucije na površini asteroida.
Kada se pojavi, Florens će biti svetlija od mnogih zvezda i planeta koje se mogu videti na nebu i biće vidljiv i kroz male teleskope.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar