Prema istraživanju BBC-ja koje obuhvata 18 zemalja, 79 odsto ispitanika je navelo da je zabrinuto zbog postojanja lažnih vesti na internetu. Samo su učesnici ankete u Kini i Velikoj Britaniji većinom izrazili želju da njihove vlade uvedu propise koji se odnose na tu oblast, a regulativama se najviše protive Grci sa 84 odsto i državljani Nigerije, gde je 82 odsto ispitanika bilo protiv te ideje.
Nemačka, u kojoj se danas održavaju parlamentarni izbori, jedina je zemlja u kojoj je tesna većina, odnosno 51 odsto anketiranih reklo da nije zabrinuto zbog tog pitanja.
Anketa koju je sprovela kompanija Gloubsken u periodu od januara do aprila obuhvata više od 16.000 odraslih osoba.
Istraživanje je pokazalo da je 92 odsto Brazilaca zabrinuto kada je u pitanju razlikovanje pravih od lažnih vesti, a slična situacija je i u zemljama kao što su Indonezija (90 odsto), Nigerija (88 odsto) i Kenija (85 odsto).
Prema istraživanju, postoji neznatna razlika kada je u pitanju stav žena i muškaraca prema internetu. Muškarci češće koriste internet i osećaju se sigurnijim od žena kada je kada je u pitanju izražavanje stavova na globalnoj mreži.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar