VIDEO: Međunarodna svemirska stanica ponovo ima šest astronauta

Međunarodna svemirska stanica (ISS) dobila je danas još tri astronauta, čime je broj članova posade udvostručen.
VIDEO: Međunarodna svemirska stanica ponovo ima šest astronauta
Foto: Pixabay
Amerikanac Skot Tingl, Rus Anton Škaplerov i Japanac Norišige Kanai stigli su u Međunarodnu svemirsku stanicu dva dana nakon lansiranja sa teritorije Kazahstana.
 
Poseban pozdrav dobili su od novog američkog ambasadora u Rusiji Džona Hantsmena, koji je sa porodicama astronauta u blizini Moskve pratio ulazak novih članova posade.
 
Huntsmen je rekao da je izuzetna stvar biti tamo i osetiti "svu emociju". Pošto su trojica astronauta kapsulom"Sojuz" danas stigli u Međunarodnu svemirsku stanicu, broj članova posade vraćen je na šest.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Neuspešno sletanje "Atine" na Mesec

Robotizovana svemirska letelica "Atina", američke privatne kompanije "Intuitiv mašins", prevrnula se na stranu tokom sletanja na Mesec, čime je njena misija na Zemljinom satelitu prerano okončana.