Lansirana raketa sa tajnim satelitom

Američka privatna kompanija "SpaceX" saopštila je da je uspešno lansirala i vratila na Zemlju raketu "Falcon 9" i da je u orbitu postavila tajni satelit američke administracije.
Raketa je lansirana u 2 časa po srednjoevropskom vremenu. Kompanija je na "Tviteru" komentarisala lansiranje rakete i potvrdila da su motori pravilno radili.
 
Lansiranje satelita u nižu Zemljinu orbitu izvršeno je na zahtev američkih vlasti. Tehničke informacije o satelitu i njegovoj nameni su poverljive.
 
Satelit je trebalo da bude lansiran u novembru 2017. godine, ali je akcija odložena nekoliko puta iz različitih razloga.
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Valcer "Na lepom plavom Dunavu" ide u svemir

Povodom 200. rođendana Johana Štrausa mlađeg, Bečka turistička organizacija i Evropska svemirska agencija (ESA), kao deo rođendanske proslave, šalju čuveni valcer "Na lepom plavom Dunavu" u svemir.

Neuspešno sletanje "Atine" na Mesec

Robotizovana svemirska letelica "Atina", američke privatne kompanije "Intuitiv mašins", prevrnula se na stranu tokom sletanja na Mesec, čime je njena misija na Zemljinom satelitu prerano okončana.