Dvanaest mrtvih u eksploziji u tunelu u Kini

Dvanaest ljudi je poginulo i još toliko povređeno u eksploziji u železničkom tunelu u izgradnji u južnoj Kini, saopštile su vlasti navodeći da je nesreća, najverovatnije, izazvana eksplozijom gasa.
Dvanaest mrtvih u eksploziji u tunelu u Kini
Foto: 021.rs
Zvaničnici okruga Dafang u provinciji Guidžu naveli su preko vebsajta lokalne vlade da se eksplozija dogodila u utorak popodne po lokalnom vremenu, u tunelu koji prolazi kroz nalazište uglja i da je pristup telima poginulih i povređenim osobama bio onemogućen satima. Spasilačkim ekipama bilo je potrebno 14 sati da izvuku žrtve i povređene i ta akcija je završena rano jutros.
 
Spasavanje je bilo otežano zbog visokog nivoa smrtonosnog gasa ugljen-monoksida.
 
Povređeni radnici su odvedeni u bolnicu, a uzrok nesreće se ispituje.
 
Većina nastradalih su sezonski radnici.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet