London neće da plati 100 milijardi evra za Bregzit

Velika Britanija neće platiti 100 milijardi evra da bi napustila EU, rekao je danas ministar za "Bregzit" Dejvid Dejvis nakon što je "Fajnenšel tajms" pisao da se Brisel priprema da uputi takav zahtev.
London neće da plati 100 milijardi evra za Bregzit
Foto: Pixabay
"Nećemo platiti 100 milijardi. Treba da detaljno razgovaramo o pravima i obavezama", rekao je Dejvis.
 
"Fajnenšel tajms" piše da iza ovakvog striktnog zahteva stoje Francuska i Nemačka i da su pregovarači EU na zahtev država članica maksimizirali traženu isplatu od Londona.
 
Predsednik Evropske komisije Žan Klod Junker ranije je govorio o iznosu od 60 milijardi evra. Britanija bi taj novac tebalo da uplati za sektor poljoprivrede i administraciju EU u 2019. i 2020. godini.
 
"Pariz i Varšava zalažu se za uključivanje Britanije u godišnje isplate za poljoprivredu, a Berlin je protiv toga da Britanija dobije deo imovine EU", piše "Fajnenšel tajms".
 
Britanska premijerka Tereza Mej je na nedavnom sastanku sa Junkerom odbila ideju plaćanja za istupanje iz EU i rekla da će finansijski uslovi biti povezani sa zaključivanjem trgovinskog sporazuma do 2019. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • London Boy

    04.05.2017 01:04
    Živi se nasekirali.

    Nije baš da se ne kaju što su naseli na priče klovnova ali ta iluzija da če UK sada propasti bez EU je debilna.

    Imaju ostrvljani s kime da trguju a i najposle, nikome nije do totalnog odsecanja, ipak je biznis u pitanju.
  • Henry

    03.05.2017 14:00
    Tante za tante
    Neka države članice EU plate po 100 000 £ po glavi za svakog svog državljanina koji boravi u UK (Ujedinjeno Kraljevstvo) ili ti Velikoj Britaniji. Sve što se nalazi na teritoriji UK je njeno vlasništvo. Može UK bez EU ali EU nije ništa bez UK.
  • mrva

    03.05.2017 13:40
    100000000000
    sto milijardi!!?!! pa to bi bila najveća isplata za koju sam čuo

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet