Zemanu je čak armija dala izuzetak i dozvolu da puši u vladinim avionima.
"Na predsednika republike koji je istovremeno vrhovni komandant oružanih snaga ta zabrana se ne odnosi", objasnio je listu Lidove novini portparol češke armije Jan Šulc kako to da predsednik puši i tokom putovanja avionom u državne posete, kada je to u armijskoj floti strogo zabranjeno još od 2008. godine.
Ministar odbrane Martin Stropnjicki odbio je da komentariše čime je vrhovni komandant takvu privilegiju zaslužio, osim što je strastveni pušač, bez nikotina ne može a pošto se ne obazire na zakone i zabrane ni u zemlji ni u inostranstvu, nije jasno kako bi ga piloti sprečili da puši.
Predsednička kancelarija morala je 2014. godine da plati britanskom hotelu u kome je Zeman boravio tokom samita NATO vanredni račun od 1.990 funti za čišćenje i uklanjanje smrada duvanskog dima iz hotelske sobe u kojoj je češki predsednik pušio iako je hotel nepušački. Iste godine, na društvenim mrežama se pojavila slika predsednika Zemana kako puši u vozu punom ljudi iako u vozovima i sredstvima javnog prevoza apsolutna zabrana pušenja važi još od 2006. godine.
Češka železnica morala je da se pravda zašto je predsedniku, kao jedinom zaštićenom pušaču, izašla u susret.
Gde god se u domovini pojavi Zeman magično se ispred njega stvori pepeljara, bez obzira na zakonske zabrane i to što ugostiteljima i drugim privrednicima gde je u zatvorenom zabranjeno pušenje preti sada kazna od 2.000 evra, ako gostu dozvole da zapali cigaretu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
/
Мунгос
Doktor za nadimanje
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar