Divna Maslenjak nije navela da je njen suprug Ratko bio član jedinica u BiH koje se terete za masakr u Srebrenici 1995. godine, iako nije direktno utvrđeno da je sam počinio zločin.
Divni Maslenjak je oduzeto američko državljanstvo kad se saznala istina. Ona i njen suprug žive u američkoj saveznoj državi Ohajo. Vrhovni sud je presudio u njenu korist i poslao slučaj Apelacionom sudu da ga ponovo preispita.
Divna Maslenjak je dobila status izbeglice u SAD navodeći da je "sakrila istinu" da je ne bi progonili muslimani iz BiH i da to nije kasnije uticalo na dobijanje američkog državljanstva.
Prema američkom zakonu, oduzimanje državljanstva u slučaju laži može jedino da se sprovede ukoliko je laž direktno izrečena u procesu dobijanja državljanstva.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar