Zabrana se odnosi na korišćenje, proizvodnju i uvoz plastičnih kesa. Minimalna kazna zaprećena za kršenje zabrane je 19.000 dolara ili jednogodišnja zatvorska kazna.
Vlasti su navele da su napravljeni određeni izuzeci kada se radi o proizvodnji plastičnih kesa u industrijske svrhe.
Plastične kese prekrile su ulice Najrobija i preplavile deponije, što je primoralo kenijske zvaničnike da preduzmu mere. Prema podacima UN, više od 100 miliona plastičnih kesa podeli se svake godine samo u kenijskim supermarketima.
Kamerun, Gvineja Bisao, Mali, Tanzanija, Uganda, Etiopija i Malavi neke su od afričkih zemalja koje su najavile zabranu ili zabranile plastične kese.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Novosadjan
Zivan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar