Bugarska legalizovala uzgoj marihuane

U Bugarskoj je kanabis legalno zasejan na više od hiljadu hektara zemljišta, a poljoprivrednici mogu da ga proizvode uz dozvolu nadležnog ministarstva, kažu u bugarskom Ministarstvu poljoprivrede.
"Ministarstvo poljoprivrede će izdavati dozvole koje će važiti godinu dana i omogućavati zemljoradnicima da poseju samo jednu kulturu na tačno određenoj površini", rekla je Stefka Damjanova iz resornog ministarstva. 
 
Ona je dodala da je nakon setve proizvođač dužan da obavesti nadležnu policijsku upravu. 
 
Mnoge zemlje sveta već su legalizovale upotrebu marihuane u medicinske svrhe, a među njima su Austrija, Nemačka, Francuska, Velika Britanija, Italija, Holandija i druge. Makedonija je prva sa prostora bivše Jugoslavije koja je sredinom prošle godine odobrila upotrebu lekova na bazi marihuane.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Piplfoks

    05.09.2017 21:23
    @Zakomplikovani

    U državama u SAD u kojima je legalizovan kanabis je zabeleženo povećanje broja nezgoda do najviše 2,5%. Ne i smrtnost, pošto su uglavnom u pitanju bezazlene nezgode. Sa druge strane, iste države su zabeležile rekordne prihode, a sredstva su uložena u školstvo i infrastrukturu. Jedini kojima se ovo 'žestoko sveti' su privatni zatvorski konglomerati, koji više ne zarađuju na desetinama hiljada ljudi kojima je život uništen zbog bezazlene navike, ili čak, kod mnogih bolesnika, potrebe.

    Ali šta to vredi objašnjavati idiotima koji piskaraju o opasnostima vakcina i kancerogenom dejstvu osiromašenog uranijuma.
  • Igor

    05.09.2017 19:05
    Legalizacija
    Ne sekirajte se jer Vutru u Srbiji nikad nece legalizovati. To se ne moze desiti nikada jer to ni jednom vladajucem rezimu ne odgovara, niti bje odgovaralo, niti ce odgovarati. Vutra se od svih opojnih droga najbolje prodaje.
  • Future

    05.09.2017 17:53
    @Tja koji odgobara na Tja
    Onda je najbolje da podelimo oružje svima, pa da im kažemo kako je zakonom zabranjeno ubijati druge ljude i poučimo ih kako da ga čuvaju.
    I onda će sve da bude u redu.
    Svaki od vas ionako ima marihuanu i lako dolazi do nje.
    Ali vam neće biti svejedno ako neko naduvan pređe preko vašeg deteta dok stoji na pešačkom.
    Naravnom kada ga budete imali i znali o čemu pričam.
    E, onda treba da ponavljate sve danas izrečene mudre "pouke".
    Demantovaće vas budućnost.
    Moja poruka je - Duvaj i ne guraj to svakom u usta!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet