Svi stanovnici Švedske biće zaštićeni u slučaju nuklearnog napada

Švedska ima deset miliona stanovnika, a u skloništa, u slučaju nuklearnog napada, sada bi moglo da se skloni sedam miliona Šveđana ili dve trećine populacije.
Švedske vlasti razmatraju ideju da udvostruče broj skloništa tokom narednih deset godina. Ova nordijska zemlja već ima oko 65.000 skloništa, u kojima može biti smešteno oko sedam miliona ljudi. Vlasti tvrde kako to nije dovoljno, te kako je potrebno imati skloništa za kompletnu populaciju Švedske.
 
Projekat bi trebalo da košta oko 500 miliona dolara, od toga dve trećine novca bilo bi iskorišćeno za izgradnju novih skloništa, dok bi ostatak bio utrošen u adaptaciju postojećih.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • vera

    31.10.2017 15:47
    Besmisleno
    Super, u slucaju da nuklearni napad dodje najavljen, ali ako ih iznenadi, koliko im vremena treba da se svi sklone?
    A pitam se i koliko dugo misle da mogu ostati pod zemljom imajuci na umu da je zivotni vek uranijuma na stotine godina? Sta ce jesti godinama?Bilo bi pametnije da ih u slucaju napada posalju na neku ispitanu planetu, ali nalazim da je to bacanje novca.
  • nit standard a hladn

    31.10.2017 15:33
    Ne treba da se puno brinu. Rusi ce im se samo usetati nocu dok ovi budu igrali plejstejsn 7 i fallout X.
  • miki21

    31.10.2017 15:07
    Brojevi
    Mi smo tu, da naše žrtve iz zadnjih ratova nemaju prezime i ime, niti su prebrojane. Barata se sa ovfrlje ciframa, a sve su to bili naši državljani. Tako ni za buduće žrtve nuklearne kataklizme nema potrebe praviti skloništa. Vojska će, kao i obično u škole i vrtiće, a ostali "kojekude", kako reče predak našeg oslobodioca. Za njegov spomenik će se naći sredstva. Ionako smo nebeski narod. Kakva atomska skloništa, samo ćemo "ispariti" u nebo gde nas vodi istorijski put i misija.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet