Ovo je prvi pokušaj SZO da se pozabavi tim problemom.
Stručnjaci su razmotrili 100 istraživanja na više od 48.000 lekova u zemljama u razvoju.
Rezultati su pokazali da je gotovo 65 odsto lekova protiv malarije i drugih bakterijskih infekcija falsifikovano. Stručnjaci SZO procenjuju da je izmedju 72.000 i 169.000 dece umrlo od zapaljenja pluća nakon lečenja falsifikovanim lekovima. SZO navodi da je slučaj lažnih lekova samo "mali delić" nerešenih problema.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar