Saudijski generalni odsek za saobraćaj objavio je da će žene moći da voze kamione i motore ukoliko ispune određene uslove.
Saopšteno je da neće biti diskriminacije prema njima u saobraćaju, poput posebno obeleženih registarskih tablica i specijalnih brojeva koji bi ukazivali na to da vozilom upravlja ženska osoba.
Još u septembru ove godine saudijski kralj Salman bin Abdul Aziz al-Saud izdao je dekret kojim se ženama omogućava posedovanje vozačke dozvole. Međutim, ova naredba na snagu će stupiti u junu 2018. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar