Najmanje 14 ljudi je poginulo, a 160 povređeno jutros u zemljotresu jačine 6,4 stepena Rihterove skale na turističkom indonežanskom ostrvu Lombok, saopštili su zvaničnici.
Zemljotres je oštetio veliki broj kuća i osetio se i u širem području, uključujući i popularnu destinaciju Bali.
Portparol indonežanske Agencije za saniranje posledica nepogoda Sutopo Purvo Nugroho izjavio je da je najteže pogođen distrikt Istočni Lombok, gde je poginulo 10 ljudi, uključujući i turistu iz Malezije i da se broj mrtvih može povećati, pošto još uvek stižu podaci sa drugih delova ostrva. On je rekao da su povređene 162 osobe, od kojih je 67 zbog teških povreda primljeno u bolnicu.
Nugroho je rekao da je zemljotres trajao oko 10 sekundi, zbog čega su stanovnici potrčali na ulice i u polja i dodao da su većinu smrti i povreda izazvali komadi betona koji su padali sa zgrada.
Američki geološki zavod saopštio je da se zemljotres dogodio na dubini od sedam kilometara.
Došlo je i do odrona na planini Rindžani, gde se nalazi i Nacionalni park koji je odmah zatvoren do daljnjeg.
Broj povređenih i poginulih nije konačan jer se na terenu još uvek prikupljaju podaci, naveli su zvaničnici.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
U ruskom raketnom napadu na Krivij Rig, rodni grad ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, poginulo je 14 ljudi, a oko 50 je povređeno, saopštile su tamošnje lokalne vlasti.
Nemačka ministarka za evropska pitanja i klimu Ana Lirman, izjavila je da su "njoj i njenoj delegaciji predstavnici predsednika Republike Srpske Milorada Dodika pretili nasiljem".
Student Đorđe koji je jedan od studenata koji su biciklima krenuli u Strazbur, otkriva šta piše u pismu koje nose predstavnicima evropskih institucija.
Nemačka ministarka za evropske poslove i klimu Ana Lirman popodne je napustila Banja Luku, nakon što ju je Vlada Republike Srpske prethodno proglasila "nepoželjnom osobom" (persona non grata).
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je vlada planira izradu zakona o zabrani blokiranja mostova tokom uličnih protesta, kako bi se "zaštitila prava građana koji u demonstracijama ne učestvuju".
Kina je od 10. aprila uvodi carinu od 34 odsto na uvoz svih američkih proizvoda u okviru uzvratnih mera posle odluke predsednika SAD Donalda Trampa o uvođenju carine od 34 odsto na kineske proizvode.
Turska policija uhapsila je 11 osoba zbog podrške jednodnevnom bojkotu kupovine, u okviru protesta protiv zatvaranja gradonačelnika Istanbula Ekrema Imamoglua.
Bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević, koga je predsednik SAD Donald Tramp pomilovao u februaru, pristao je da lobira u ime Republike Srpske, navodi Politiko.
Nemačka i Austrija uvešće sankcije predsedniku, predsedniku Skupštine i premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku, Nenadu Stevandiću i Radovanu Viškoviću zbog napada na ustavni poredak BiH.
Ministarka spoljnih poslova Slovenije Tanja Fajon izjavila je u Briselu da će na sastanku šefova diplomatija članica NATO-a upozoriti saveznike na situaciju na Zapadnom Balkanu.
Ministar unutrašnjih poslova Severne Makedonije Panče Toškovski izjavio je da je policija za požar u diskoteci "Puls" u Kočanima podnela krivične prijave protiv 34 osobe, od kojih je 31 u pritvoru.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu je danas izjavio da vojska rasparčava Pojas Gaze i pojačava pritisak na palestinski islamistički pokret Hamas da bi ga primorao da pusti preostale taoce.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar