Državljanin Srbije otet u Libiji

Državljanin Srbije Miroslav Tomić (36) otet je u subotu u Libiji.

Iz Ministarstva spoljnih poslova Srbije potvrdili su ovu informaciju za "Novosti" i "Kurir", ističući da su u stalnom kontaktu sa libijskim vlastima, sa kojima čine sve da se ova situacija što pre razreši i naš državljanin što pre nađe na slobodi.

Tomić, koji radi na naftnim poljima udaljenim od glavnog grada Tripolija 1.200 kilometara, otet je kod naftne bušotine "Mesina oilfild", koja je u vlasništvu kompanije "Arabian gold oliv kompani". Inače, bušotina se ne nalazi u zoni sukoba, zbog čega se pretpostavlja da su otmicu izvršile lokalne kriminalne grupe, najverovatnije kako bi tražili otkup.

Potraga je započela odmah po prijavi nestanka.

Miroslav Tomić je u Libiji zaposlen u nemačkoj kompaniji "Ferostal", koja se bavi održavanjem naftnih cevi i postrojenja, a u ekipi je jedini Srbin. Kako je moglo da se čuje, on, kao i ostali zaposleni, dobio je garancije da će biti bezbedan, tim pre što je obezbeđenje oko naftnih polja. Pre pet godina, firma je evakuisala svoje radnike iz zona sukoba, a otmica se odigrala u mirnom delu zemlje, zbog čega se i pretpostavlja da je izvršena kako bi se tražio otkup.

Tomić, čija porodica živi u selu Brasina kod Malog Zvornika, kaže da je do pre tri nedelje bio u Srbiji, a planirao je da se vrati u julu kako bi sa suprugom i dvojicom maloletnih sinova otišao na zajednički odmor. Poslednji se sa njim, dan pre otmice, čuo prijatelj koji takođe živi i radi u Libiji. O nemilom događaju, Tomićevu porodicu obavestili su nadležni iz kompanije "Ferostal".

Podsetimo, početkom novembra prošle godine u blizini Sabrate kidnapovani su službenici srpske ambasade u Libiji Slađana Stanković i Jovica Stepić. Nažalost, ubijeni su 19. februara prilikom američkih vazdušnih napada na uporište Islamske države.

Sredinom januara ove godine, posle deset meseci zarobljeništva iz zatvora u Tripoliju pušten je Srđan Babić. Bivši telohranitelj Zorana Đinđića, radio je za francusku kompaniju "Argus" koja se bavi poslovima fizičkog obezbeđivanja diplomatskih i privrednih misija.

Autor: Novosti, Kurir

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Васкрсије

    26.04.2016 10:51
    Нису ми ни ти људи јасни што иду у зараћене државе да раде. А ова наша банда неће ништа урадити како би спасили јадног човека! Ето колико се цени живот код нас!
  • nsss

    26.04.2016 08:25
    ns
    nasi su poznati po spasavanju,ni vest nisu pustili na vreme zbog izbora,covek otet u subotu a danas je utorak...toliko o tome
  • NS

    26.04.2016 08:09
    Tužno
    Nova/stara garnitura ni psrtom neće mrdnuti. A ni pričati dalje o tome, prošli su izbori. Iskreno se nadam da će čovek prživeti!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija