Šabić: Objekti u Savamali nisu bili nelegalni

Poverenik za informacije od javnog značaja Rodoljub Šabić kaže da objekti u Savamali nisu bili nelegalni i da u tu postoji više počinjenih krivičnih dela.

"Ako su objekti nelegalni, zna se kako se ruše po zakonu i ako postoje konačna rešenja o rušenju. Objekti u Savamali nisu bili nelegalni i ja bih mogao da vam navedem sedam ili osam krivičnih dela koja su se tamo dogodila", izjavio je Šabić za N1.

Prema njegovim rečima, realno je očekivati da će zaštitnik građana podneti još jedan izveštaj i da će postupak nadzora biti sproveden ne samo u odnosu na policiju već i na još neke organe vlasti.

"Ja sam razgovarao s ljudima koji su kupili imovinu od države. Kada se suočite sa čovekom koji kaže to je objekat koji je pre 70 godina sagradila Iskra, državno preduzeće, i nikad niko nije pokrenuo postupak za rušenje tih objekata, nikad niko to nije doveo u pitanje i nije krenuo u postupak rušenja. Ne samo što su rušili već i što je u tim objektima bila imovina", rekao je Šabić.

Premijer Vučić nedavno je rekao da su objekti koji su u naselju Savamala porušeni u noći 25. aprila bili "bespravni objekti, koji su ružno izgledali i od kojih su korist imali samo oni čiji su bili".

S druge strane, poverenik Šabić smatra da je prošlo dovoljno vremena i da je policija trebalo da reaguje. Naveo je da su ljudi koji su se našli povređenim podneli sudu zahtev za dokaze i da sud treba da izađe na lice mesta i utvrdi činjenice, ali da se sada čisti šut na tom mestu, pa se može pomisliti da se čiste dokazi.

"Tamo stoje table Beograd puta, ne znam šta oni rade. Ušao sam na sajt Beograd puta tamo ne postoje radovi, nema nikakvih radova, nejasno je zašto se to dešava i neko mora da objasni šta se tamo radi", rekao je Šabić.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Cole

    18.05.2016 08:42
    A opozicija . .
    Meni je NEVROVATNO da niko od tih 5-6 stranaka nema jednog pravnika koji bi malo procesljao ovo pitanje. . Cak i google zna da su ti objekti bili u postupku legalizacije . .
  • Jaca

    18.05.2016 07:46
    sda ga vidis sad ga ne vidis
    Iz ovog proizilazi da saopstenje o ne dozvoljenom nocnom rusenju,nije bas bilo odgovorno i verovatno je nekogog pokusalo da prikrije u tom cinu krivicnog dela.Dali je to politicki i pravno ispravno, moraju neki drugi organi u drzvi da pokazu i o tome obaveste javnost.
  • Predragg

    18.05.2016 00:12
    Za one sa malo cistog razuma,situacija je jasna i jasno je ko je naredio pozurivanje ciscenja.Za one druge,uglavnom nema pomoci. Ispiranje mozga davno je pocelo,jos od Dogadjanja Naroda i 90.ih.A i ovaj Novi Decko ,uopste nije naivan.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija