Kako u MUP-u nezvanično saznaje list
Danas, Lazarević se vraća do kraja ovog meseca i po povratku u Srbiju biće dužan da se javi u Ministarstvo unutrašnjih poslova, gde će biti odlučeno na koji posao će biti raspoređen. Zanimljivo je da Lazareviću zvaničan mandat u Ambasadi u Atini istekao još januara 2015. godine, odnosno da je prekoračio mandat za oko godinu i po dana.
"Budući da je Lazarević sporazumno prebačen iz MUP-a u MSP, na osnovu Člana 42, Stava 1, Zakona o MSP, on je po povratku iz Atine dužan da se javi na posao u MUP. Ipak, imajući u vidu da se protiv njega vodi sudski postupak, po optužnici da je tokom 2008. i 2009, dok je bio na funkciji šefa kabineta ministra unutrašnjih poslova, odavao informacije o praćenju pripadnika grupe Darka Šarića, neizvesno je da li će biti suspendovan u MUP-u ili raspoređen na neko radno mesto. Za razliku od MSP-a u kojem, stiče se utisak, mogu da rade i ljudi protiv kojih se vodi postupak, pravila rada u MUP-u su striktna", ističu izvori Danasa.
U Ministarstvu spoljnih poslova, koje predvodi Ivica Dačić, nema odgovora na pitanje da li će biti poslata inspekcija da ispita navode o malverzacijama u vezi sa upotrebom goriva zaposlenih u Ambasadi Srbije u Atini od marta 2014. do februara 2016, kada je na čelu tog diplomatskog predstavništva bio Branko Lazarević. Ambasador Srbije u Grčkoj Dušan Spasojević poslao je u kratkom vremenskom roku dva telegrama u kojem se iznose dokazi da je gotovo 25 tona goriva ostalo nepokriveno računima i zatražio da se pošalje inspekcija da ispita ceo slučaj.
"Od marta 2014. do februara 2016. godine, za službeno vozilo ambasade 'audi A6', prema knjižici mesečnih zahteva, ambasada je od zemlje prijema tražila oslobađanje od taksa i akcija za kupovinu 10.757 litara goriva", stoji u dopisu ambasadora, pisao je Blic.
Više o ovoj nesvakidašnjoj aferi čitajte
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
/
ima 7 dana kada ze prvi put pojavilo nesto o ovome u vestima
Kiklop
Kadija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar