Srušena kuća učiteljice u penziji

Na trasi Koridora 10 nedaleko od Pirota, umesto pomoćnog objekta srušena je kuća učiteljice u penziji Mice Đorđević, koja već pet godina vodi spor s Koridorima Srbije oko eksproprijacije imanja.

U međuvremenu, Đorđevićeva je, kako kaže, ostala bez prilaznog puta i vode i morala je da se iseli i plaća stan u Pirotu.

Đorđevićeva je rekla da je iz te kuće, u kojoj je živela dve decenije, morala da se iseli dok su iz Koridora Srbije saopštili da je izvođač radova u obavezi da vlasniku nepokretnosti "nadoknadi svaku eventualno pričinjenu štetu na nepokretnostima, ukoliko nadležni utvrde da je došlo do štete".

Ona je rekla da je već pet godina "u postupku rešavanja ovog problema" i da se obraćala mnogim institucijama i tražila pomoć. "I pored pritužbi, u Koridorima i Putevima Srbije su rekli da ima ekonomskih uslova za život. Ne bih mogla ovde da živim bez vode i morala sam da se iselim”, rekla je Đorđevićeva.

Njena pravna zastupnica Ljiljana Spasić Manić rekla je da je u toku upravni postupak koji se odnosi na eksproprijaciju.

Prema njenim rečima, Đorđevićeva nije mogla da živi u kući tako da je morala je da se iseli. "Nekoliko godina vodimo postupak da se izuzme ostatak parcele, međutim, ne nalazimo na razumevanje, jer Putevi Srbije kao korisnici eksprorijacije uvek tvrde da postoji ekonomski interes da se ostatak parcele koristi", kazala je Spasić Manićeva.

Ona je dodala da će podneti krivičnu prijavu kako bi se utvrdilo ko je načinio štetu kao i tužbu za naknadu štete.

U saopštenju Koridora Srbije se navodi da su obavešteni da je podizvođač radova prilikom građevinskih radova ugrozio statiku na objektu čiji je Đorjdevićeva vlasnik i da se srušio jedan zid kuće.

''Reč je o kući koja je bila trošna, ruinirana i niko nije stanovao u njoj duže vreme. Kuća se nalazila van pojasa eksproprijacije i podneti zahtev po članu 10 zakona o eksproprijaciji je bio svojevremeno odbijen", dodaje se u saopštenju.

Koridori Srbije su naveli i da su na teren poslali veštaka oko utvrđivanja eventualne štete i da uviđaj obavljen 27. maja ali da nalaz veštaka još nisu dobili.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Rektor Đokić: Univerzitet nije ispostava vlasti

Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić poručio je da je "bilo i biće izazova koji se pred univerzitet postavljaju, kao što je bilo i biće pokušaja vlasti da univerzitet svedu na svoju ispostavu".