Mnogi zaposleni roditelji, čija deca i posle isteka roka za žalbe, ostanu ispod crte, moraće da potraže alternativu. Onima kojima zakaže "baka servis" i pomoć prijatelja, kao jedina mogućnost ostaju
bebisiterke, pišu
Novosti.
Za razliku od obdaništa, za koje treba izdvojiti 5.000 za mesec dana boravka, za dadilju roditelji moraju da daju čak celu prosečnu platu.
Osmočasovna briga o detetu od ponedeljka do petka, mesečno košta od 300 do 500 evra, u zavisnosti od roditeljskih prohteva.
- Cena zavisi od broja dece, ali i opisa posla. Naše bebisiterke su angažovane samo za čuvanje dece, ne i pomoć u kući, kako bi mogle da se posvete samo detetu. Domaćice se posebno angažuju. Za brigu o najmlađima cena po satu iznosi od 250 do 400 dinara, a rad vikendom i praznicima je 20 odsto skuplji - kažu iz agencije "Hepi mama".
Razlike u cenama između privatnih i državnih dadilja su vrlo male, a iznos se dodatno umanjuje ukoliko je broj dece veći.
- Za osam sati radnim danima, cena je 26.420 mesečno, a za dvoje dece 31.680 dinara - ističe Mirjana Lukić direktorka "Mirke kuće".
Strani državljani takođe imaju veliki izbor kada su u pitanju usluge bebisitinga. Oni mogu da povere dete na čuvanje bebisiterkama koje odlično govore strane jezike, a neke agencije u svojoj bazi imaju dadilje koje odlično govore 18 stranih jezika.
Osim osnovnih, većina agencija za čuvanje dece, nudi i dodatne usluge. Za decu sa smetnjama u razvoju imaju obučene stručnjake, defektologe, pedijatre, logopede, koji kroz igru sprovode stimulativne programe. Povremene usluge bebisitinga roditelji često koriste u slučaju da se dete razboli, a roditelj ne može da odsustvuje s posla.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
LOL
rada
Marija Kefa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar