Glavni razlog je što MUP ima mali broj licenciranih ispitivača i nije u mogućnosti da ponudi više termina. Problem je što dnevno zakonski može biti ispitano samo sedam do osam kandidata, dok je ranije polagalo i do 30 kandidata.
U auto-školama navode da sve zavisi od MUP-a, a oni sami ne mogu da garantuju ni jedan datum kandidatima. Sada je prosek čekanja između mesec i mesec i po dana, prenosi RTS.
Oni koji završe obuku i polože teoriju ne znaju kada će moći na ispit: "Nemamo nikakave informacije kada polažemo, jako je teško planirati svoje profesionalne i lične obaveze. Na primer ležite na plaži na zasluženom odmoru i pozovu vas iz auto-škole da sutra imate polaganje. Teško da se možete u tako nešto uklopiti".
Stručnjaci kažu da se sistem polaganja, kao što je to svuda u Evropi, mora izmestiti iz MUP-a u auto-škole.
"Ispitivači moraju da budu deo obrazovnog procesa, ne mogu biti samo ispitivači da im to bude profesija. Trebalo bi vozačke ispite premestiti iz MUP-a u Ministarstvo prosvete. Nema opravdanja da vi držite ispite a da za to nemate kapacitete", navodi Milan Vujanić sa Saobraćajnog fakulteta.
Na polaganje u ovom trenutku u Srbiji čeka nekoliko hiljada vozača.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
:/
DonJuan
asd
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar