Muzeji i druge kulturne ustanove odbijaju mladence
Tako nevesta nikada neće sesti u stolicu u Muzeju Ive Andrića, ili na sofu u Konaku kneginje Ljubice. Vrata za mladence zatvorena su i u Zavičajnom muzeju Zemuna, ali i u Narodnom pozorištu.
"Često dobijamo zahteve od budućih supružnika u želji da se fotografišu na nekoj od lokacija koje pripadaju našoj ustanovi. Iako je opšte poznato da to nije moguće, stižu nam i dve-tri molbe mesečno. Svakoga odbijamo, bez izuzetaka", navode iz Muzeja grada Beograda za "Novosti".
Donedavno, mlade su pozirale na stepeništu zgrade Geozavoda u Beogradu, ali je Gradski zavod za zaštitu spomenika grada Beograda pre nešto više od šest meseci doneo zabranu. Inače, do tada je ova lokacija bila izuzetno popularna, pa se dešavalo da i do deset parova dnevno ima zakazano fotografisanje u ovom objektu.
Mladoženje zato svoje neveste mogu da odvedu u neki od muzeja u privatnom vlasništvu, poput Muzeja automobila i u Dom Jevrema Grujića.
"Nema tu nikakve specijalne tarife. Mladenci i svatovi samo moraju da plate ulaznice, u iznosu od 200 dinara. Mogu da se slikaju gde god žele, pa i da uđu u neku od limuzina", kaže vlasnik muzeja Bratislav Petković.
Podsetimo, nedavno su se u medijima i na društvenim mrežama pojavile fotografije svatova koji se zabavljaju u Etnografskom muzeju. Naime, neobičnu svadbu, sa svatovima u narodnoj nošnji, priredila je direktorka Etnografskog muzeja u Beogradu Mirjana Menković za svog sina. Više o ovom slučaju možete pročitati OVDE.
Komentari 2
Observer
ana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar