Istinomer: Neispunjeno više od polovine obećanja vlade

Od 20 obećanja koje je u svom ekspozeu naveo premijer Aleksandar Vučić, čija realizacija je najavljena za prvih sto dana rada vlade, 12 je neispunjeno, pet ispunjeno, jedno je Istinomer ocenio sa "radi se na tome", a dva obećanja nije uspeo da proveri.
Neka od ispunjenih premijerovih obećanja jesu povećanje minimalne cene rada i donošenje novog Zakona o finansiranju lokalnih samouprava.
 
Drugi talas racionalizacije u javnom sektoru, usvajanje fiskalne strategije, kao i donošenje zakona o planskom sistemu, o proceniteljima nekretnina i o suzbijanju nasilja u porodici obećanja su koja su ocenjena kao neispunjena. Takođe, predsednik Vlade nije ispunio obećanja o donošenju novih poreskih zakona, kao i Strategije za finansijsku kontrolu u javnom sektoru.
 
U događaje koji su obeležili prvih sto dana rada vlade, Istinomer izdvaja boravak članova kabineta sedam dana u Nišu, otvaranje 40 kilometara autoputa, kao i oružje nađeno blizu porodične kuće u Jajincima.
 
"Za razliku od prethodnog tročasovnog ekspozea 2014. kada je Aleksandar Vučić izneo precizan, jasan i sistematičan plan rada za prvih 100 dana vlade, u avgustovskom ekspozeu koji je trajao duplo duže - građani su ostali za to uskraćeni. Tokom predstavljanja programa nove vlade 9. avgusta 2016, premijer je bio dosta štedljiviji u davanju velikih političkih najava koje namerava da ostvari za prvih 100 dana", navodi se u analizi.
 
Kako se dodaje, u toj skromnoj ponudi obećanja, "više je reč o opštijim, nepreciznim izjavama na liniji administrativno-birokratskih fraza iz izveštaja ministarstava, nego merljivim najavama poput onih u ekspozeu 2014. kada je Vučić otkrio detaljan plan ekonomskog oporavka".
 
"Takođe, dobar deo obećanja je usvajanje raznih strategija, koje se u Srbiji vrlo često ne poštuju. Ima i obećanja koja se odnose na ono što bi Vlada inače radila kao deo svog redovnog posla u ovo doba godine, kao što je donošenje fiskalne strategije za sledeću godinu. Ako se pogledaju sva obećanja za prvih 100 dana vlade, daleko je više neispunjenih, s tim da se za neka nije moglo utvrditi u kojoj su fazi realizacije", ocenjuje se u analizi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Dominik

    20.11.2016 10:50
    Vlada dobro radi svoj posao, posebno kad se ima u vidu koliko je problema nasleđeno iz prošlosti! Oni prethodni nisu ispunjavali ništa!
  • dobrotvorka

    19.11.2016 19:32
    ŠARENA LAŽA
    Svašta su nam obećali ali nam nisu rekli jednu jedinu istinu-da će nam biti gore nego ikad pre! A svi smo bar jednom čuli onu staru "dok mami-šećerom rani a kad namami g.....a te hrani" Hoćemo li se ikada dozvati pameti i uraditi pravu stvar?
  • Radnik

    19.11.2016 15:51
    Živim gore nego ikada, premijeru. I to od poštenog rada.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija