Predsednički izbori će koštati najmanje 1,3 milijarde dinara
Nacrtom budžeta za narednu godinu za organizaciju predsedničkih izbora Republičkoj izbornoj komisiji namenjeno je nešto više od milijardu i 207 miliona dinara, a na tu cifru treba dodati i između 45 i 50 miliona dinara, koliko će biti potrebno za štampanje glasačkih listića.
Najveća stavka u računici za troškove RIK jesu "nagrade zaposlenima", za šta je rezervisano nešto manje od 860 miliona dinara. Reč je dnevnicama i naknadama za članove RIK, zaposlene u Skupštini koji rade na organizaciji izbora i za sve članove komisija na biračkim mestima.
Na izborni materijal naredne godine biće potrošeno oko 109 miliona dinara. Od toga će za štampanje zapisnika i druge administrativne papire otići nešto manje od 57 miliona dinara. Na gorivo za prevoz izbornog materijala biće potrošeno 36 miliona dinara.
Posebna stavka je nabavka takozvanog materijala za posebne namene, što uključuje sprejeve za obeležavanje prsta birača, UV lampe, kutije, vreće za transport izbornog materijala...
Za dolaske na sednice i službena putovanja u zemlji, članovi RIK potrošiće devet miliona dinara, dok je za "troškove posluženja bezalkoholnih pića" na sednicama komisije rezervisano pola miliona dinara.
Komentari 4
Недељко
36 милиона за гориво. Са тим парама при потрошњи од 8л/100км може се прећи преко 3 милиона километра. Србија има нешто више од 40.000 км путева. Па куда се они то возе?
860 милиона за дневнице и накнаде. На наших око 8600 гласачких места то је 100.000 динара за дневнице. Бога ми лепе дневнице.
Посебна ставка су УВ лампе, гласачке кутије и вреће за транспорт гласачког материјала. Ја нисам знао да се све то баца после избора.
И колико ће нас још коштати председник када га изаберемо?
dobrotvorka
Da
Ja ne izlazim.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar