Za današnje ročište sud je u septembru najavio ispitivanje tri svedoka, a to su nekadašnji novinar "Politike" Antonije Đurić, direktor Muzeja za genocid Veljko Đurić Mišina i Dragan Aleksić iz Instituta za noviju istoriju Srbije.
Sud je takođe zatražio i dodatne materijale u vezi sa Nedićem od arhiva Srbije, Jugoslavije i Beograda, kao i od vojnog arhiva.
Nedićevi potomci zatražili su od suda da rehabilituje, odnosno da poništi Uredbu Vlade FNRJ kojom je Milan Nedić proglašen za narodnog neprijatelja i na osnovu koje su mu oduzeta građanska i imovinska prava.
Milan Nedić nikada nije bio osuđen, niti je protiv njega podignuta optužnica. Navodno je u pritvoru izvršio samoubistvo, a nikada nije objavljeno gde je sahranjen.
U dosadašnjem toku postupka saslušano je nekoliko svedoka.
Postupak po zahtevu za rehabilitaciju izazvao je negodovanja u javnosti, budući da jedan deo građana smatra da je Nedić zločinac i da sud treba da odbije rehabilitaciju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Nemanja
panonius
Đed Đuro
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar