KRIK objavio bazu imovine političara, Vujović jedan od najbogatijih

Mreža za istraživanje kriminala i korupcije - KRIK objavila je bazu podataka o imovini političara.
Novi podaci otkrivaju šta poseduju, čime su se bavili i sa kim su poslovali ključni političari i članovi njihove uže porodice i omogućavaju da se bolje razume ko su ljudi koji upravljaju državom.
 
Profili sadrže informacije o stanovima, kućama, automobilima i kompanijama aktuelnih ministara, kao i detalje o tome kako su ih stekli. U narednih nekoliko meseci, KRIK je najavio da će istražiti i druge funkcionere i čelnike opozicionih partija.
 
Iz baze se može saznati koji političari su učestvovali u divljoj gradnji i imaju nelegalizovane objekte. Tu su i podaci o podignutim kreditima, osobama sa kojima su sklapali poslovna partnerstva i prekršajima koje su počinili.
 
Za KRIK je do sada u vezi sa ovim istraživanjem pristalo da govori šest članova vlade: Aleksandar Vučić, Rasim Ljajić, Zorana Mihajlović, Vladan Vukosavljević, Slavica Đukić-Dejanović i Goran Knežević.
 
KRIK će svakog dana objavljivati po četiri profila ministara.
 
Danas možete saznati detalje o poslovima i imovini Dušana Vujovića, Zorana Đorđevića, Aleksandra Antića i Vladana Vukosavljevića.
 
Ministar finansija Dušan Vujović jedan je od najbogatijih ministara. Poseduje dve skupocene kuće u Americi u diplomatskom naselju nadomak Vašingtona, kao i tri stana u zgradi proglašenoj za kulturno dobro u centru Beograda. Njegovu imovinu je agencija za nekretnine, koju je KRIK angažovao u istraživanju, procenila na blizu tri miliona evra. Kod ministra Vujovića moguće je ispratiti trag novca i saznati na koji način je stekao nekretnine.
 
Za razliku od njega, poslovi ministra odbrane Zorana Đorđevića su netransparentni. On je kao direktor ofšor kompanije "KBX Consulting LLC" iz Delavera, čiji je vlasnik nepoznat, potpisao ugovor o osnivanju firme "Telecraft" u Srbiji u novembru 2008. godine. Manje od godinu dana nakon osnivanja, kompanija je dobila javnu nabavku kod "Telekoma" u pregovaračkom postupku bez javnog objavljivanja. Na ovom poslu firma je zaradila oko 88 hiljada evra i to je, kako KRIK otkriva, bio jedini posao ove kompanije. Đorđević je nakon toga ugasio firmu.
 
Sestra ministra rudarstva i energetike Aleksandra Antića, Ljiljana Zarubica, bila je udata za čuvenog narko-bosa Milana Zarubicu, ali je sa njim bila i vlasnica kompanije "Varan chemicals" u čijim postrojenjima se proizvodila sirovina za pravljenje sintetička droga.
 
Bazu portala KRIK, odnosno šta koji političar poseduje, možete pogledati i pratiti narednih dana OVDE.
  • G

    19.12.2016 19:45
    @tamnica naroda - poštovani gospodine, u Rumuniji su Čaušeskua zbacili pre skoro 30 godina, nisu imali ratove i sankcije celu deceniju, nije ih niko bombardovao, uništavao infrastrukturu zemlje niti im otimao deo teritorije, već 10 godina su član EU i skoro 15 član NATO, i danas prosečnu platu u zemlji imaju tek nešto veću od potpuno uništene i devastirane Srbije koja nije član ni jednog ni drugog. Ovo vam ne pišem da bih vam predočio da se prosperitet i naprednost mere i drugim činiocima, već da vam ukažem na njihovu današnju poziciju iako su odavno uradili sve to što vi želite da se uradi u Srbiji. Ni EU ni NATO neće za nas uraditi ništa više od onoga koliko smo sami spremni i sposobni da uradimo.
  • Analiticar

    19.12.2016 14:45
    analiza
    Ja prvi nisam protiv EXITa , ali festivali u Engleskoj imaju potpuno transparentan uvid u prihode i rashode, ovo je vec postala tradicionalna dogma Novog Sada, Ko kaze , treba javno prikazati finansije EXITa, odmah krece lavina ti si protiv festivala i slicno.
  • misa avokado

    19.12.2016 13:09
    Vujović najbogatiji od 4 ministra

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija