Pet vojnih lekara uhapšeno zbog mita

Pripadnici Vojno-bezbednosne agencije i vojne policije uhapsili su pet vojnih lekara specijalista iz Niša i četiri osobe koje se bave trgovinom ortopedskim pomagalima, lekovima i suplementima zbog primanja odnosno davanja mita i zloupotrebe službenog položaja.
Kako se navodi u saopštenju Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapšeno je pet pripadnika vojske, lekara iz Vojne bolnice u Nišu i četiri osobe koje su ovlašćeni predstavnici privrednih društava koja se bave trgovinom ortopedskim pomagalima, lekovima i suplementima.
 
Oni su uhapšeni zbog sumnje da su lekari propisivali i preporučivali pacijentima ortopedska pomagala, lekove i suplemente čiju su distribuciju obavljali samo pojedine firme za šta su, na osnovu prethodnog dogovora sa predstavnicima tih privrednih društava, periodično primali određene novčane naknade.
 
Uhapšenima je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će uz krivičnu prijavu biti predati nadležnom Višem javnom tužilaštvu u Nišu radi saslušanja.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Steva-NS

    26.12.2016 14:50
    Džaba vam posao sa hapšenjem , jer kod nas je , ko ne umre , taj je platio ( čast poštenim izuzecima ) , a što propusti mali Radojica , to dočeka deli-Radivoje ! Dežurna tema bez rešenja !

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija