Zbog radova obustavljen je saobraćaj na mostu u Peckoj na putu Pričević-Pecka i preko reke Likodre u mestu Mojković.
Neprohodni su putni pravci Trgovište - Donji Stajevac - Radovnica - Bosilegrad, Trgovište - državna granica sa BJR Makedonijom (granični prelaz Kalovo), Odvraćenica - Preko Brdo, Kriva Feja - Gornja Ljubata - veza sa državnim putem II A 234.
Železnički saobraćaj funkcioniše redovno, bez poremećaja i nema značajnih smetnji. Robni železnički saobraćaj odvija se bez zastoja, ali su u stanicama Resnik i Niš zbog veoma niskih temperatura zaleđena dva voza, koji će u toku dana biti odleđeni i pokrenuti.
Avio-saobraćaj na aerodromu Nikola Tesla odvija se prema planiranom redu letenja, a od 22 sinoć do 7 jutros svi letovi su realizovani, sa manjim zakašnjenjima. Prema redu letenja, danas je planirano ukupno 127 sletanja i poletanja.
Aerodrom Konstantin Veliki u Nišu je zatvoren jer je pista pod snegom.
Odbrana od poplava i zagušenja ledom sprovodi se na ukupno 813 kilometara Dunava, Save, Tise i banatskih vodotoka. Tisa i banatski vodotoci potpuno su prekriveni ledom, dok na Savi i Dunavu ima dosta leda, ali bez zastoja u protoku. Na Dunavu kod Novog Sada, na deonici između mostova priobalni led zauzima 50 odsto vodene površine. Debljina leda na Dunavu je od pet do 10, a na Savi do 15 centimetara.
Doneta je odluka o aktiviranju ledolomca Greben na potezu od Đerdapa 1 do izlaska iz Kazana.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar