Prošle godine izdato je 7.360 licenci, a 15.230 kandidata je položilo stručni ispit.
Za dobijanje licence prijavilo se ukupno njih 19.694 i kandidati koji nisu prošli ponovo će polagati ispit, rekao je zamenik sekretara Udruženja za privatno obezbeđenje i ostale uslužne delatnosti Privredne komore Srbije Đorđe Vučinić.
"Samo u decembru prijavljeno je 7.130 kandidata što znači da je veliki broj čekao poslednji trenutak za polaganje stručnog ispita. Do kraja 2016. izdato je 7.360 licenci, ostali su u postupku“, rekao je Vučinić.
Licence se, kako je objasnio, vrlo efikasno izdaju nakon izvršenih provera, ali je neophodno da svi oni koji su položili stručni ispit podnesu zahtev za dobijanje licence. Licencu za pravna lica dobila su ukupno 92 preduzeća, od kojih 62 za poslove fizičkog obezbeđenja.
Ministarstvo unutrašnjih poslova počeće postupak nadzora i kontrole, a firme i pojedinci koji su započeli postupak licenciranja imaju obavezu da je sprovedu do kraja u što kraćem roku, naglasio je Vučinić. Procenjuje se da je u sektoru privatnog obezbeđenja zaposleno između 25.000 i 30.000 ljudi.
Očekuje se da u narednom periodu javni sektor završi proces licenciranja ili raspiše javne nabavke za ovim uslugama, rekao je Vučinić i dodao da bi u taj proces trebalo da se uključe nezaposleni koji ispunjavaju uslove za ovaj posao.
Nezavisni sindikat radnika privatnog obezbeđenja strahuje da bi veliki broj angažovanih mogao da ostane bez posla, o čemu opširnije
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Ime
A sve to lepo na godišnjem nivou, začiniti taksom za licencu.
I tako to... ne radi pametan narod.
Niko nista
Nindza Kornjacleone
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar