Uz to treba uračunati i trošak izdavanja nove vozačke dozvole, koja se takođe menja, pa je trošak od 40 evra izvestan. Osim izdvajanja novca, vozače čeka i pripremanje gomile papira, popunjavanje brojnih formulara, uplatnica i čekanje u redovima.
Kako piše "Kurir", sve to će morati da pretrpe jer u članu 55 Pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila piše da tablica mora da se promeni kada protekne sedam godina od izdavanja. S obzirom na to da su nove tablice počele da se izdaju od 1. januara 2011, sledeće godine im "ističe rok".
U Ministarstvu unutrašnjih poslova kažu da je Zavod za izradu novčanica garantovao njihovu funkcinalnosti sedam godina. U Narodnoj banci Srbije navode da tih sedam godina predstavlja garanciju proizvođača folije nanete na tablicu da će u tom periodu zadržati potrebnu čitljivost, vidljivost i prisustvo zaštitnih elemenata. Prilikom zamene izdaju se nove tablice s drugim registarskim oznakama, nova saobraćajna dozvola, kao i registraciona nalepnica.
Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić kaže da ima logike da se tablice menjaju, ali da je nepotrebno da ljudi "prolaze mučnu, dugu i skupu proceduru".
"Policija bi trebalo da napravi nove tablice i da ozove građane da ih preuzmu, kao da ih izgubite, na primer. Ne da vam daju tablicu s novim registarskim oznakama i novu saobraćajnu. To je maltretiranje dva i po miliona vozača jer nekoliko njih neće da radi svoj posao", smatra ovaj profesor.
Na pitanje da li će zamena predstavljati nepotrebne troškove za građane, u NBS su rekli da je za odgovor nadležan MUP, gde nisu imali nikakav komentar.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 32
tomi
Siniša NS
DonJuan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar